Popierinių modelių konkurse „Gargždai 2019“ – nominacijų gausa

Paskutinėmis kovo dienomis „Vaivorykštės“ gimnazijoje buvo nemažai svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių valstybių. Čia vyko jau tradiciniu tampantis popierinių modelių konkursas „Gargždai 2019“, kurį organizuoja Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro (VJLC) stendinio modeliavimo studija kartu su Jaunimo iniciatyvine grupe „Gargždų Guliveriai“.
Šiemet sulaukėme daug didesnio nei pernai būrio svečių. Atvyko modeliuotojai iš Daugpilio ir Preili miestų Latvijoje, Franciškovo, Chelmžos, Šviečie miestų Lenkijoje, Baltarusijos sostinės Minsko bei modeliuotojai iš Klaipėdos Moksleivių saviraiškos centro studijos „Febas“, „Pajūrio regiono modeliuotojų klubo „Mikropasaulis“, Kretingos, Kauno, Panevėžio miestų bei Vilniaus modeliuotojų viešosios įstaigos „Modeliuok.lt“. Žinoma, dalyvavo gausus būrys Klaipėdos rajono modeliuotojų, atstovavusių Gargždų VJLC, „Vaivorykštės“ gimnazijai ir „Kranto“ pagrindinei mokyklai.
Be tų modelių, kuriuos atsivežė atvykę modeliuotojai, kaip įprasta, buvo atvežta nemažai draugų ir ugdytinių, kurie negalėjo dalyvauti asmeniškai, modelių. Tokių atvežtų modelių buvo iš Lenkijos miestų Krasnystavo ir Liublino. Taip susidarė 80 modeliuotojų ir 203 modelių sąrašai. Bet tai – tik konkursinėje programoje. Dar beveik 30 modelių išstatyti nekonkursinėje parodoje.
Modeliuotojai buvo suskirstyti į 4 amžiaus grupes, jų modeliai – į 34 kategorijas. Beje, lyginant su praėjusiais metais, jauniausių vaikų amžiaus grupės (iki 9 metų) modelių buvo 43 (pernai – tik 16) ir šią kategoriją teko suskaidyti į tris atskiras – KT – technikos modeliai, KP – pastatų maketai ir KF – figūrėlių – kategorijas.
Konkurso metu pristatytos ir kitos Gargždų VJLC veiklos: muzikinius kūrinius atliko dainavimo studija (mokytojas R. Stoškus), šoko breiko studija (mokytoja E. Stropienė), madas demonstravo bendra dailės (mokytoja A. Litvinienė) ir dizaino (mokytoja R. Buivydienė) studijų merginų komanda.
Po konkurso atidarymo skaniais lietuviškais šaltibarščiais ir cepelinais, pagamintais Brožių kaimo bendruomenės „Brožių virtuvės“ darbuotojų, pavaišinti dalyviai ir svečiai ilgai gyrė pietus. Bet mes neleidome jiems ilgai jų „virškinti“ – visi buvo paprašyti išeiti į „Vaivorykštės“ gimnazijos kiemą, kur prisistatė Klaipėdos karybos istorijos klubo rekonstruktoriai Algimantas ir Loreta. Jie atsivežė tikrą istorinę patranką, kuria buvo iššauti šūviai už Lietuvą ir konkursą – kad ilgai gyvuotų ir klestėtų. Patrankėlė, nors ir nedidelė, bet pasirodė esanti tikrai „gerklinga“: driokstelėjo taip, kad tą vakarą visi feisbuke aptarinėjo, kur ir kas sprogo. Taip pat buvo pademonstruotas visas muškietos užtaisymo procesas ir iššautas šūvis. Grįžus į salę, Algimantas papasakojo apie klubo veiklą, dalyvavimą mūšių inscenizacijose ir kita.
O tada prasidėjo modelių vertinimas, kurį vykdė trys vertinimo komandos, sudarytos iš mūsų jaunimo, vieno Lietuvos ir vieno užsienio modeliuotojo. Kol vyko vertinimas, buvo prekiaujama modeliavimo leidiniais. Nors ir nedidelėje mugėje, prekyba vyko gana sėkmingai. Prekiavo Lenkijos leidyklos „Wektor“ savininkas Stanislaw Sliwinski ir Klaipėdoje įsikūrusios leidyklos „W.M.C. Models“ leidėjas Denis Sinelnikov.
Vakare kaimo turizmo sodyboje „Gribžė“ vyko modeliuotojų vakaronė, kurioje svečiai vaišinosi iš rėmėjų lėšų nupirktomis vaišėmis, skambėjo pakaitomis lietuviškos, lenkiškos ir latviškos dainos. Tik baltarusiai buvo tylesni, nes jų tik du buvo. Jaunimas, užkirtęs picos, pasivaišinęs skanėstais, tuoj pradėjo susipažinimą, vėliau prasidėjo slėpynių ir gaudynių žaidimai. Beje, atvykę svečiai „Gribžėje“ ir nakvojo.
Antra diena buvo palikta svečių susipažinimui su Gargždais, jų apylinkėmis, Klaipėda. 14 val., po trijų skambučių ir griausmingų fanfarų pradėjome konkurso uždarymą ir nugalėtojų apdovanojimus. Laureatų buvo daug ir jų laukė nemažai prizų. Atsisveikinome su dalyviais ir svečiais liūdna, bet viltinga „ABBA“ daina – „Šou turi tęstis“.
O dabar – rezultatai. Pradėsiu nuo mažiausių vaikų V1 amžiaus grupės. Technikos modelių kategorijoje nominantais tapo Mantas Dobrovolskas (kateris „ELCO“), Tautvydas Kasparaitis (automobilis MG Tc „Midget“) (abu GVJLC) ir Franciszek Chmieliewicz (Messerschmitt Me-109, „Combat“, Chelmža). Pastatų maketų kategorijoje nugalėjo Agnė Jurkutė (Valdovų rūmai, GVJLC), Grigorijs Vitvickis (Hohensalzburg pilis BJC „Jauniba“, Daugpilis), Dominykas Pekarskas (Vandens malūnas, Kaunas) ir Kamilė Lomtevė (Trobelė ant vištos kojelės, „Mikropasaulis“, Klaipėda). Figūrėlių kategorijoje laimėjo Tautvydas Kasparaitis (Samurajus, GVJLC), Vaitė Balkūnaitė (Indijos povas, Klaipėdos MSC) ir Kamilė Lomtevė (Kudu, „Mikropasaulis“, Klaipėda).
Vyresniųjų vaikų amžiaus grupėje buvo daugiau kategorijų, todėl ir nugalėtojų buvo daugiau: aviacijos modelių kategorijoje nominacijas laimėjo Ugnius Adomaitis („Fokker Dr.I., GVJLC), Kirils Žuks („Jak-55“, BJC „Jauniba“, Daugpilis) ir Lena Chmieliewicz („RWD-8“, „Combat“, Chelmža). Laivų kategorijoje nugalėjo Aistė Jurkutė (kateris „ELCO“, GVJLC), Sofija Vilcane (vikingų laivas, Preili BJC) ir Vakaris Rudys (buksyras „Kaczor“, „Krantas“, Gargždai). Ratinės technikos kategorijoje neprilygstami buvo Daumantas Noreika (Tarpan „Honker“, „Modeliuok.lt“, Vilnius), Jelena Ambrosova (priešgaisrinis automobilis, BJC „Jauniba“, Daugpilis) ir Dana Petrejeva (traktorius su priekaba, Preili BJC). Vikšrinės technikos modelių kategorijoje geriausiai įvertintas trejetas: Deividas Barauskas („7TP“, GVJLC), Jaroslaw Zawistowski (Pz. Kpfw. V. „Tiger“, „Combat“, Chelmža) ir Ignats Vilcans (T-34/85 „Rudy“, Preili BJC). Figūrėlių kategorijoje prizus laimėjo tik BJC „Jauniba“ iš Daugpilio modeliuotojai: Artjoms Kosenkovs (turnyrų riteris), Rolands Turčimovičs (riteris Rudolfas) ir Milana Potapova (Ulrich von Jungingen). Pastatų maketų kategorijoje laurus nuskynė Rolands Turčimovičs (rūmai Lancuht, BJC „Jauniba“, Daugpilis), Marija Nefiodova (didžioji Kinų siena, Klaipėdos MSC) ir Vakaris Rudys (Šv. Lauryno bažnyčia Grojece, „Krantas“, Gargždai). Neklasifikuotų aukščiau modelių kategorijoje nominacijas laimėjo Aistė Jurkutė (čekiški lokomotyvai, GVJLC), Indrė Petkevičiūtė (kalėdinis traukinukas, Klaipėdos MSC) ir Vanessa Solon (raketa „Meteor-2“, Šviecie, Lenkija).
Jaunimo amžiaus grupėje (14–18 metų) aviacinių modelių kategorijoje geriausiais tapo Edgars Ževnerovičs (FW – 190D-9), Emils Šumskis (Ju-88C-6, abu BJC „Jauniba“, Daugpilis) ir Joanna Wantowska („Rumpler C.I“, „Combat“, Chelmža). Laivų kategorijoje nominacijas laimėjo Piotr Mieszkowski (hidrogliseris „Farman“, Liublinas, Lenkija), Joanna Wantowska (povandeninis laivas Hetch“, „Combat“, Chelmža) ir Krzystof Pliszka (HMS „Scheffield“, „Combat“, Chelmža). Ratinės technikos modelių kategorijoje prizininkais tapo Jonė Baltramaitytė (Wz.34, GVJLC), Joanna Wantowska („Komanndowagen“, „Combat“, Chelmža) ir Piotr Mieszkowski (MAC AC „Bulldog“, Liublinas, Lenkija).
Vikšrinės technikos modelių buvo tik du, bet vienas – tikrai geras (ką įrodė ir vėliau šiuo modeliu laimėtas specialus prizas). Taigi, prizininku tapo Igno Sungailos (GVJLC) lengvasis tankelis „Caro Veloce“ C.V. 3/35, o Jonės Baltramaitytės lenkiškų tankų kolekcija „1939 rugsėjis“ apdovanota padėka. Figūrėlių šįmet buvo tik viena – Joanitas, kurio autoriui Krzystof Pliszka („Combat“, Chelmža) taip pat įteikta padėka už kantrybę ir įdėtą darbą. Pastatų maketų kategorijoje geriausiais pripažinti Deimantės Žutautaitės Vesterplatės švyturys (GVJLC), Piotr Mieszkowski Jaščiurovkos koplytėlė (Liublinas, Lenkija) ir Joanna Wantowska Opalenicos Rotušė („Combat“, Chelmža). Kosminės technikos ir fantastikos modelių kategorijoje laurus nuskynė Artjoms Gojs („Energija – Buran“, BJC „Jauniba“, Daugpilis), Joanna Wantowska („Meteor-2“ Nr. 10, „Combat“, Chelmža) ir Krzystof Pliszka (raketa „Meteor“ Nr.7., „Combat“, Chelmža). Neklasifikuotų modelių kategorijoje prizais įvertinti visi trys modeliai: Piotr Mieszkowski (lokomotyvas „Pennydaren“, Liublinas, Lenkija), ), Joanna Wantowska („Bricoli, „Combat“, Chelmža) ir Ignas Sungaila ( patranka „PAK 35/36“, GVJLC).
Suaugusiųjų modeliuotojų amžiaus grupėje daugiasparnės aviacijos modelių kategorijoje buvo tik du modeliai, vieno iš kurių autorius – Stanislaw Sliwinski iš Franciszkow (lietuviškas mokomasis lėktuvas „Rumpler C.I“) įvertintas nominacija, kito – Sopwith „Triplane“ autorius – padėka. Sraigtinės aviacijos modelių kategorijoje taip pat buvo tik dviejų dalyvių modeliai, bet jie visi buvo verti nominacijų. Jas laimėjo Mindaugas Pekarskas (P-26 „Peashooter“, Kaunas) ir Donatas Skiauteris („ANT-25“, Panevėžys). Reaktyvinės aviacijos kategorijoje laurus „nuskynė“ Pranas Sungaila („Mig-29“, GVLJC), Stanislaw Sliwinski („Su-7BKL“, Franciszkow. Lenkija) ir Mindaugas Pekarskas (Aero L-39 „Delfin“, Kaunas). Sraigtasparnio modelis buvo tik vienas – H-13 „Sioux“, Franciszkow – bet toks puikus, kad įvertintas nominacija. Vikšrinės karinės technikos modelių kategorijoje nominacijas laimėjo Evaldas Venckauskas („M-110A-2“, „Vaivorykštė“), Darius Gelumbauskas (Sd. Kfz. 138/2 „Hetzer“, „Sparnai-72“, Kaunas) ir Mindaugas Pekarskas (Sd. Kfz. 2 NSU. „Kettenkrad“, Kaunas).
Kartoninės karinės ratinės technikos kategorijoje apdovanoti Evaldas Venckauskas (Sd. Kfz. 234/2 „Puma“. „Vaivorykštė“), Mindaugas Pekarskas (Sd. Kfz. 221, Kaunas) ir Jevgenijs Konovalovs („BRDM – 2“ model 96i. BJC „Jauniba“, Daugpilis). Civilinės technikos kategorijoje laimėjo Ana Bosowska („STAR-21“, Krasnystaw, Lenkija), Jerzy Donczyk (Ural „Patrol“. Šviecie, Lenkija) ir Mindaugas Pekarskas (STAR-20“, Kaunas). Geležinkelio technikos modeliai abu pripažinti „tinkamais“ medaliui – Prano Sungailos elektrovežis „ER-2“ (GVJLC) ir Stanislaw Sliwinski traukinys Liublinas – Radomas (Franciszkow. Lenkija).
Artilerijos modelių kategorijoje buvo tik vienas modelis – Evaldo Venckausko 1859 metų pavyzdžio prancūziška lauko patranka, bet padaryta taip puikiai, kad ji pripažinta verta laimėti nominaciją. Laivų modelių kategorijoje trys „milžinai“ tapo nugalėtojais, bet ne todėl, kad buvo dideli, o gerai padaryti: Maksim Zinko iš Minsko DOSAAF klubo IJN „Yukikaze“, Vilmanto Norkaus iš GVJLC USS „Helena“ ir Arkadijs Žarinovs iš BJC „Jauniba“, Daugpilis kreiseris „Piotr Vielikij“. Povandeninių laivų modelių kategorijoje vienintelis modelis – Stanislaw Sliwinski USS „Nautilus“ įvertintas padėka. Burlaivių kategorijoje apdovanoti Vilmantas Norkus (HMS „Badger“. GVJLC), Aleksandr Rancev (Dvikilė prancūziška jachta. „Modeliuok.lt“. Vilnius), Vidmantas Tirva („Dar Mlodziežy“. Kretinga) ir Denis Sinelnikov (jachta „Speay“. „Mikropasaulis“, Klaipėda).
Figūrėlėse neprilygstami buvo Evaldo Venckausko (Longinas. „Vaivorykštė“), Stasio Maskolaičio (Romos legionierius. „Mikropasaulis“, Klaipėda) ir Linos Ramanauskienės (raudonas Drakonas. Klaipėdos MSC) modeliai. Pastatų maketų kategorijoje laimėjo Pranas Sungaila (Klaipėdos švyturys. GVJLC), Evaldas Venckauskas (Kochlovičių bažnyčia. „Vaivorykštė“) ir Valdas Ramanauskas (Milano Katedra. Klaipėdos MSC). Kosminės ir fantastinės technikos kategorijoje tik vieno iš dviejų modelių autorius pripažintas vertas medalio: Marcin Kolpa iš Chelmžos už raketą „Proton“+ „Saliut-1“. Neklasifikuotų modelių kategorijoje Evaldo Venckausko šiukšlių konteineris apdovanotas padėka. Kartoninių dioramų buvo tik dvi. Viena iš jų daugelį lankytojų „vertė iš koto“ savo jumoristine tematika – Stasio Maskolaičio iš Klaipėdos „Mikropasaulio“ Naujojo Tomyšlio olandiška troba.
Lietuviškos tematikos modelių šįkart buvo tik 5 – daug mažiau, negu praėjusių metų konkurse. Bet buvo vertų nominacijos modelių. Ir jas laimėjo Agnė Jurkutė (Valdovų rūmai, GVJLC), Pranas Sungaila (Klaipėdos švyturys. GVJLC) ir Stanislaw Sliwinski (lietuviškas mokomasis lėktuvas „Rumpler C.I“. Franciszkow. Lenkija).
Dar buvo įteikta nemažai prizų, kuriuos parūpino ne tik organizatoriai – Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras bei neformali jaunimo grupė „Gargždų Guliveriai“, bet ir konkurso rėmėjai bei svečiai iš kitų klubų. Lenkijos Chelmžos miesto modeliuotojų klubas „Combat“ įsteigė dvi taures: už geriausią vaikų ir jaunimo amžiaus grupių modelį – laimėjo Ignas Sungaila už jau minėtą lengvąjį tanką „Caro Veloce“ C. V. 3/35 – ir suaugusių amžiaus grupėje – laimėjo Vidmantas Tirva už lenkų burlaivio „Dar Mlodziežy“. Krautuvėlės „Šakočių rojus“ savininkas Gediminas Venckus įsteigė prizus visoms amžiaus grupėms. Jų atstovo nuomone geriausi buvo šie modeliai: jauniausių vaikų iki 9 metų amžiaus grupėje – Agnės Jurkutės Valdovų rūmai, vyresniųjų (10–13 metų) vaikų amžiaus grupėje – Indrės Petkevičiūtės (Klaipėdos MSC) jūrinė iguana, jaunimo amžiaus grupėje – Piotr Mieszkowski (Liublinas. Lenkija) už automobilį MAC AC „Bulldog“, suaugusiųjų amžiaus grupėje – Vilmantas Norkus (GVJLC) už burlaivį HMS „Badger“. Klaipėdos leidyklos „W.M.C. Models“ prizu apdovanotas Jevgenijs Konovalovs iš Daugpilio BJC „Jauniba“ už iš šios leidyklos padarytą automobilio GAZ-13 „Čaika“ modelį.
Konkurse skirti net 9 „Grand Prix“. „Aviacijos ir kosmonautikos „Grand Prix“ apdovanotas Mindaugas Pekarskas iš Kauno už keleivinio lėktuvo Beechcraft „Queen Air“ modelį. „Sausumos technikos modelių „Grand Prix“ laimėjo Evaldas Venckauskas („Vaivorykštė“) už savaeigio pabūklo „M-110A-2“ modelį. „Vandens technikos modelių „Grand Prix“ laimėjo Maksim Zinko iš Minsko DOSAAF klubo už eskadrinio minininko IJN „Yukikaze“ modelį. „Neklasifikuotų modelių ir maketų „Grand Prix“ laimėjo Vaitė Balkūnaitė iš Klaipėdos MSC už Indijos povą. Jauniausiųjų vaikų amžiaus grupės „Grand Prix“pripažintas Kamilei Lomtevei iš Klaipėdos „Mikropasaulis“ klubo už trobelę ant vištos kojelės. Vyresniųjų vaikų amžiaus grupės „Grand Prix“ apdovanotas Vakaris Rudys iš „Kranto“ pagrindinės mokyklos už Grojeco Šv. Lauryno bažnyčią. Jaunimo amžiaus grupės „Grand Prix laimėjo Joanna Wantowska iš „Combat“. Chelmža už mokomojo lėktuvo „Rumpler C.I“ modelį. Suaugusiųjų amžiaus grupės „Grand Prix“ laimėjo Donatas Skiauteris (Panevėžys) už lėktuvo Messerschmitt Me-323 „Gigant“ modelį. Pagrindinį konkurso „Grand Prix“ laimėjo Jerzy Donczyk (Šwiecie. Lenkija) už motociklo „Ural Patrol“ modelį. Jis taip pat laimėjo „Žiūrovų simpatijų prizą“. Jauniausio konkurso dalyvio prizą laimėjo Dominykas Pekarskas – 5,5 metų.
Žinoma, konkursas būtų neįmanomas be organizatorių, partnerių ir rėmėjų. Todėl norime padėkoti pagrindiniam konkurso rėmėjui – Klaipėdos rajono savivaldybei, asmeniškai Klaipėdos rajono merui Vaclovui Dačkauskui, Administracijos direktoriui Sigitui Karbauskui, Švietimo skyriaus vedėjui Algirdui Petravičiui. Širdingai dėkojame konkurso partneriams – „Vaivorykštės“ gimnazijai – už suteiktas patalpas ir visa ko jose reikėjo sėkmingai eigai, LK KASP Žemaičių apygardos 3 rinktinės 302 Gargždų pėstininkų kuopos vadovybei už prizus ir palaikymą. Koks renginys apsieitų be informacinių rėmėjų? Esame dėkingi Klaipėdos rajono laikraščiui „Banga“, internetiniams portalams „Mano Gargždai“ ir „Kiti Gargždai“. Turėjome didelį būrį puikių rėmėjų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Lenkijos. Jų indėlis buvo didžiulis ir toks įvairus, kad tik išvardinsime ir širdingai padėkosime: Lenkijos popierinių modelių leidykloms „Gomix Fly Model“, „GPM“, „Wektor“, Klaipėdoje įsikūrusiai modeliavimo prekių parduotuvei ir leidyklai „W.M.C. Models“, UAB „Gerduva“, UAB „Liskandas“, asmeniškai GVJLC kaimynui verslininkui Vaclovui Macijauskui, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centrui, Brožių kaimo bendruomenės „Brožių virtuvei“, picerijai-kepyklėlei „Ievos skanėstai“, krautuvėlei „Šakočių rojus“, kaimo turizmo sodybai „Gribžė“. Atskirai norisi padėkoti jaunimui, susibūrusiam į iniciatyvinę grupę „Gargždų Guliveriai“, kurios sudėtyje yra nemažai dabartinių ir buvusių GVJLC stendinio modeliavimo studijos moksleivių, kurie ir rūpinosi didžiąja dalimi konkurso vedimo darbų. Dėkingi esame ir visam GVJLC kolektyvui už pagalbą organizuojant ir vedant konkursą – visi prisidėjo tuo, kuo galėjo. Kai kas – net daugiau. Tikimės, kad „Gargždai 2020“ bus dar gausesnis ir įdomesnis.
vidus-konkursas
vidus-patranka
56644819_2185470224829261_8638222677380694016_n
55945085_2185470924829191_1293081689228050432_o
56165129_2185470268162590_2103849331483213824_o
56196554_2185471094829174_2600363352085495808_o
vidus-prizai

Kovo 1 d. dainavimo studijos (mokyt. Ringaudas Stoškus) grupės „Kofeinas“, „Dark Moon“ ir „Siler“ dalyvavo konkurse – festivalyje „Myliu tėvynę ir tave“, kuris vyko Radviliškyje. Grupė „Siler“ gavo nominaciją už atliktą savos kūrybos dainą.
53146103_1406918679482200_5345008665826951168_n
53075028_940822626125436_8594873533807460352_n
52970939_2774044319487763_3548226462098128896_n
53121460_2256046671124671_4905420476773302272_n

„ŽIEMUŽEI ATE“

Vasario 28 d. kartu su Laisvalaikio centro muzikos studijos ugdytiniais (vadovas A. Petruoka) ir Gargždų socialinių paslaugų centro lankytojais (vadovė S. Jakienė) tarėme „Žiemužei ate“. Koncertas, kvepiantis pavasariu, kiekvienam atėjusiam padovanojo jaudulio ir nepakartojamų akimirkų. Ačiū į svečius atvykusiems Dovilų pagr. mokyklos moksleiviams ir jų mokytojams už atlikėjų palaikymą, o visiems Laisvalaikio centro bendradarbiams už sukurtą namų šilumą. Graži draugystė tęsiasi, nešdama naujų bendradarbiavimo idėjų ir galimybių…
51777805_2600515089978681_7938318148309090304_o
52967893_2600515059978684_3199872483742187520_o
53110719_2600514946645362_8584159961225887744_o
53165264_2600514933312030_6492203883811569664_n
53340097_2600515073312016_5003375624094482432_n
52924209_2600514963312027_6954729225450422272_o

V Mazovijos Minsko modeliuotojų paroda ir konkursas

Šių metų vasario 22-24 dienomis stendinio modeliavimo studijos (mokyt. Pranas Sungaila) modeliuotojai viešėjo Lenkijos Mazovijos Minsko mieste vykusioje V modeliuotojų parodoje – konkurse. Be gero konkurso šeimininkai suorganizavo puikią ekskursiją į 23 Taktinės aviacijos bazę, kur bazuojasi Lenkijos Kosciuškos vardo naikintuvų dalinys, ginkluotas jau nebe jaunais „Mig-29“ naikintuvais. Taigi, pamatėme iš arti šiuos garsius naikintuvus ir net pačiupinėjome, pasidarėme nuotraukų kuriamiems ir ateityje būsiantiems modeliams patobulinti.
Pats konkursas praėjo puikioje, draugiškoje atmosferoje, buvome pavaišinti šio konkurso tradicine sriuba grochowka (žirnienė). Pats miestas niekuo neypatingas, gal tik parkas ir pora vietinių muziejų yra verti dėmesio, tačiau šįkart jų neapžiūrėjome – pasilikome kitam kartui.
Na, o dabar apie tai, ką pavyko laimėti: studijos modeliuotojai Deividas Barauskas, Daniela Zaveckaitė, Ugnius Adomaitis ir Aivaras Žutautas apdovanoti padėkomis už įdėtą darbą ir kantrybę, dirbant su modeliais.
Jaunimo amžiaus grupėje nominacijas laimėjo Tautvydas Kasparaitis už samurajaus figūrėlę, Kajus Talmontas už automobilį EMF-30 „Roadster“, Paulius Trakšelis už tanko T-34/85 „Rudy“ modelį, Mindaugas Dembinskas už Altanos Sumuose maketą, Jonė Baltramaitytė už šarvuotą automobilį „Wz.34“ ir vikšrinės technikos modelių grupę „1939 rugsėjo pirmoji“ (2 nominacijos). Gausiausią nominacijų skaičių parsivežė Ignas Sungaila (3 nominacijos) – už 1859 metų prancūzišką lauko patranką, Lenkijos KOP mokomąjį lėktuvą „Rumpler C.I.“ ir vokišką II Pasaulinio karo šarvuotą automobilį Kfz.13 „Adler“ bei Paulius Prišmontas (4 nominacijos) – už Joanito figūrėlę, Čekijos apžvalgos bokštų maketų grupę, tanko „KV-5“ ir priešgaisrinio automobilio FSC A16B „Žuk“ modelius.
Gargždų VJLC stendinio modeliavimo studijos taurę „Jaunimas – jaunimui“ už geriausią jaunimo amžiaus grupės kartoninį modelį laimėjo Joanna Wantowska iš Chelmžos (Lenkija) už Lenkijos KOP mokomojo lėktuvo „Rumpler C.I.“ modelį. Beje, tai jau antra mūsų taurė, kurią ši mergina laimėjo su dviem skirtingais modeliais. Pagal sumanymą ši taurė negali būti skiriama tam pačiam modeliuotojui už tą patį modelį.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

BEGLOBIŲ GYVŪNŲ AKCIJA „ŽMOGAU SUPRASK MANE“

Eksperimentinės biologijos studijos( mokytoja Viktorija Šiaulytytė) vaikai kartu su savanorėmis Viktorija ir Glorija užbaigė beglobių gyvūnų akciją „Žmogau suprask mane!“ skaičiavome kas ko paaukojo. Apdovanojome dalyvavusius fotografijų konkurse. Ačiū už visų Jūsų gerumą. Manau gyvūnai būdami ir globos namuose gyvens šilčiau ir bus laimingesni. Parama bus nugabenta asociacijai „Gyvūnų užuovėja“ mūsų rajone.
53419612_2597530943610429_8157041170334089216_n
52769484_2597531036943753_6738706084292198400_n
52685550_2597531136943743_3908013170949619712_n
53216934_2597530853610438_7845554667261001728_n
53632204_2597531083610415_6437887700161789952_n
53246871_2597530803610443_8118460269388103680_n

Gražus, jaukus padėkos vakaras Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje. Padėka mūsų įstaigai už dalyvavimą Pyragų dienoje, aukojant lėšas mokyklos vaikams, turintiems judėjimo negalią įsigyti specialų treniruoklį. Ačiū Laisvalaikio centro „Žiedukų“ mokytojai Inetai Sukackienei už organizuotą akciją, mažylių mamytėms, įstaigos darbuotojams ir kaimynams Vaclovui Macijauskui, Loretai Piaulokaitei-Motuzienei už kilnią auką.
48277390_2479359085427616_8553748367249768448_n

100 amatų – iššūkis ar tikrovė

Etno projekto „100 amatų – iššūkis ar tikrovė“ finalinio renginio „Amatų Kalėdos“ žvakių liejimo, lipdymo iš vaško, audimo, vilnos vėlimo, siuvimo, adymo, keramikos edukacijos kartu su amatininkų gildija „Krikragaa“, partneriais iš Dauparų bendruomenės Greta ir Mindaugu Srėbaliais, jaunimu iš Suomijos ir GVJLC bendruomene. Ne tik susipažinom, bet ir pabandėm… Buvo labai smagu:)
Projektas dalinai finansuojamas Klaipėdos rajono savivaldybės.
48219056_2476785745684950_3255726622166220800_n
48319114_2476785339018324_7062506825538600960_n
48249850_2476785835684941_5709293472452706304_n
48039941_2476785185685006_4728507101654024192_n
48064358_2476785459018312_5904292516768776192_n
48275131_2476785662351625_1417482676767555584_n
48362435_2476785419018316_5048836753411014656_n
48363606_2476785859018272_4493544490455269376_n
48366002_2476785559018302_8285474530869116928_n

Lietuvoje žiemojantys paukščiai ir jų lesinimo ypatybės

Akimirkos iš įdomaus, jaukaus ir informatyvaus eksperimentinės biologijos studijos vaikų ir jų mokytojos Viktorijos renginio apie Lietuvoje žiemojančius paukščius ir jų lesinimo ypatybes… o dar ekologiškų lesyklėlių gaminimo edukacija… Džiaugiamės, kad į svečius atvyko mūsų bičiuliai, vaikai iš Gargždų socialinių paslaugų centro kartu su darbuotoja Vilija Dromantiene.
Dalinamės, džiaugiamės ir dėkojame…
48064173_2474821852548006_7374240727317872640_n
48370454_2474821832548008_8005909246942117888_n
47687628_2474958815867643_7440758874400882688_n